

Parochne sa opäť vracajú do módy. Kombinácia realistického vzhľadu a odvážneho účesu robí z parochne skvelý "nový účes" bez záväzkov.
Vďaka parochni si môžete užiť extravagantný účes za prijateľnú cenu, bez obáv z ľutovania krátkych alebo žiarivých farieb vlasov.
Slávne osobnosti často kráčajú po červených kobercoch v parochňach, čím púta pozornosť paparazzov, fanúšikov a dokonca aj iných celebrít. Odvážna parochňa vám tiež zabezpečí, že vás ostatní zaregistrujú!
Nový účes môžete využiť aj vo svoj prospech v spálni. Rovnako ako masky a iné kostýmy, aj účes - radikálna zmena vzhľadu - vám pomáha ľahšie stvárniť svoj alter-ego alebo fantazijnú postavu, čím vám umožňuje prežiť a skutočne zažiť vaše skryté fantázie.
Existuje toľko typov parochý, koľko je účesov: nekonečno. Množstvo rôznych farieb, krátke vlasy, dlhé vlasy, stredne dlhé vlasy, rovné, vlnité, kučeravé, niektoré parochne sú zviazané do drdolu alebo zapletené do vrkoča, môžu byť afro, s drdolmi, dredmi, ofinou...
Parochne je jednoduchšie kategorizovať na základe materiálu, z ktorého sú vyrobené:
Momentálne neponúkame parochne vyrobené z prírodných vlasov.
Ktokoľvek!
Či už je človek mladý alebo starý, akéhokoľvek pohlavia, akéhokoľvek sexuálneho zamerania... môže nosiť parochňu.
Parochne nie sú obmedzené len na zdravých jedincov: ľudia, ktorí prišli o vlasy z lekárskych dôvodov, sa často rozhodnú nosiť parochňu.
Ako prvé, ak máte vlastné vlasy, musíte ich skryť pod parochňou. Mnoho parochní prichádza s pripojenými vlasovými sieťkami, ktoré sú tiež dostupné v každej dobre zásobenej lekárni.
Vlasy si pripnite do drdolu alebo šiku a zabezpečte ich čo najplochejšie proti pokožke hlavy pomocou klipov. Potom ich zakryte sieťkou, ktorá zabezpečí, že vlasy zostanú na svojom mieste, aj keď niektoré klipy povolia. Na sieťku si potom nasadíte parochňu, ktorú ste si predtým upravili.
Ano, upravte vlasy na parochni skôr, ako si ju nasadíte. Najjednoduchšie sa to robí umiestnením na stojan na parochne, kde ju môžete taktiež uskladniť, keď nie je v používaní, bez obáv, že sa zamotá.
Ak nemáte vlasy, je dobré investovať do kvalitnejšej parochne ušitej práve pre vás. Alebo do mäkkej podšívky, ktorú nosíte na pokožke hlavy, aby vás vnútro parochne nedráždilo.
Aj keď sú parochne "bez záväzkov" účesom, neznamená to, že nevyžadujú žiadnu údržbu. Vlasy sa môžu rýchlo poškodiť a zamotať bez správnej starostlivosti, a taká parochňa je bez pomoci.
Pre správny spôsob úpravy si prečítajte inštrukcie, ktoré prišli s vašou parochňou.
Najmä pri syntetických parochňach overte, či je možné ich upravovať chemikáliami, ako sú gély a spreje, a či je možné ich tepelne upravovať pomocou žehličiek a natáčiek.
Určité materiály by mohli roztopiť!
Parochne z prírodných vlasov sa, samozrejme, nenaťahujú, ale môžu vyschnúť, poškodiť sa a pôsobiť ako slama, ak sú nadmerne upravované. Ak často používate chemikálie a teplo na prirodzenú parochňu, uistite sa, že vlasy dobre výživne a hydratujete.
Podobne ako pri úprave, inštrukcie na umývanie sa líšia podľa výrobcu. Prečítajte si, ako môžete umývať svoju parochňu, keď ju dostanete.
Vo všeobecnosti by ste mali umývať parochňu iba vtedy a ak je to potrebné. Tiež vždy umývajte každú parochňu ručne!
Umývajte syntetické parochne jemnými šampónmi a ako kondicionér môžete použiť jemný aviváž. Vždy nechajte parochňu schnúť na vzduchu, nie so fénom.
Pre parochne z prírodných vlasov používajte šampón na suché vlasy a tiež ich ošetrujte arganovým olejom. Môžete tiež použiť vlasovú starostlivosť obsahujúcu hodvábne proteíny.
Bez ohľadu na to, či je parochňa vyrobená zo syntetických alebo prírodných vlasov, je najlepšie ju uložiť a upravovať na predtým spomenutom stojane na parochne. Toto je stojan tvaru hlavy, ktorý umožňuje parochni udržiavať svoj tvar a zabraňuje zamotaniu vlasov.
Ako nemáte stojan, alebo ak cestujete s parochňou, otočte ju naruby: zasuniete vlasy do siete, ktorá je pripevnená k parochni. Toto je najmä odporúčané pre syntetické parochne, pretože syntetické vlákna môžu byť rýchlo zničené trením o kartón, oblečenie a iné povrchy.